W jaki sposób umyć kostkę brukową?

mycie kostki brukowej

Regularne mycie kostki brukowej sprawia, że zachowuje ona swoje pierwotne walory użytkowe i estetyczne przez wiele lat. Zabrudzenia, mchy i plamy szpecą, dlatego należy się ich pozbyć. Zaleca się przeprowadzać gruntowne porządki przynajmniej raz w roku lub częściej, jeśli kostka brukowa jest intensywnie eksploatowana. Oczywiście nie trzeba zajmować się tym we własnym zakresie. Zawsze można pójść na skróty i ułatwić sobie zadanie. Wystarczy zlecić profesjonalne mycie kostki fachowcom. Zrobią to szybko i dokładnie. Nie będzie trzeba martwić się o uszkodzenie nawierzchni, znikną uporczywe plamy, trudne do usunięcia naloty.

W jaki sposób skutecznie wyczyścić kostkę brukową?

Nie zawsze będzie potrzebna specjalistyczna chemia do mycia kostki brukowej. W przypadku wielu zabrudzeń wystarczający jest silny strumień wody. Myjka ciśnieniowa poradzi sobie nawet z mchem, grzybami, pleśnią, rozmaitymi porostami. Mycie kostki brukowej zaleca się przeprowadzać każdego roku, natomiast preparaty impregnujące wystarczy nanosić raz na 3 lata. W przypadku pojawienia się plam z oleju lub rdzy nie należy zwlekać z czyszczeniem. Powinno się usunąć tego typu zabrudzenia jak najszybciej, aby nie wniknęły one w strukturę kostki. Warto mieć pod ręką szczoteczkę do czyszczenia kostki, dzięki w której można zlikwidować zanieczyszczenia w postaci błota, piasku i kurzu oraz usunąć mech. Najlepiej sprawdzają się szczotki z hartowanego metalu, ich twarde włosie pozwoli na usunięcie brudu także z zakamarków. Przy pomocy radełka nawet twarde i stare zabrudzenia mogą dostać skutecznie wyeliminowane.

Na co dzień wystarczy czyścić kostkę brukową wodą pod ciśnieniem, ale przy uporczywych zabrudzeniach warto mieć pod ręką specjalistyczny płyn, który poradzi sobie z plamami oleju i rdzy. Warto wybrać prezent zawierający w sobie również impregnat. Godne polecenia są spraye do mycia kostki, które łatwo rozprowadza się na jej powierzchni, szczególnie jeśli jest pokryta mchem. Oczywiście domowe sposoby również się sprawdzą do czyszczenia kostki brukowej. Można pozbyć się tłustych zabrudzeń, chwastów za pomocą sody oczyszczonej i szczotki. Godny polecenia jest także roztwór wodny z dodatkiem octu w proporcjach 2:1. Wystarczy spryskać tym kostkę brukową, a glony i chwasty zginą. Płyn do mycia naczyń sprawdzi się na plamy z oleju i smarów. Nawet coca cola skutecznie usuwa tłuste plamy. Jeśli na kostce znajdują się resztki cementu, to najlepszym rozwiązaniem będzie piaskowanie. Na koniec zawsze trzeba pamiętać o użyciu środka impregnującego, aby zabezpieczyć kostkę brukową, najlepsze są preparaty z silikonami i butanolem.

Related Posts